Sted: Jåddansveien 75, 4590 Snartemo
Tid: 11-13
Lørdag 6. september inviterer vi på tur til Lauvverket, på Snartemo. Det er et sagbruk som har spesialisert seg på lauvtrær, spesielt den norske eika. Ettersom 80 prosent av den norske eikebestanden vokser her på Sørlandet er det ekstra relevant for våre skogeierlag. De ønsker at den norske eiken skal utnyttes bedre enn den gjør i dag. Her vil vi få en omvisning og innføring i hva de holder på med.
Det er en rundt to timers kjøretur fra Grimstad så de som ønsker å samkjøre kan møte opp kl 09.00 ved Circle K Grimstad (Vesterled 100). Omvisningen begynner klokken 11.00 og varer til ca kl 13.00. Det blir servert en enkel lunsj og kaffe.
Håper dette kan være av interesse og at vi ses der! 😊 Påmelding til Aurora Nilsen på mail: aurora.nilsen@gmail.com (tlf. 992 78 993) oppgi også eventuelle allergier med tanke på servering.
Les mer om lauvverket på deres nettside: https://www.lauvverket.no/